پیش‌ بینی قیمت بیت‌ کوین

آیا قیمت بیت‌ کوین به 50 هزار دلار در سال 2018 خواهد رسید؟

آیا قیمت ارزهای کریپتوکارنسی و یا بالاخص بیت‌ کوین به 50 هزار $ در سال 2018 خواهد رسید؟ در حالیکه بسیاری از ارزهای دیجیتال درحال حاضر در سطحی پایین‌تر از قیمت‌های اولیه خود هستند، اما پیش‌بینی­‌های جدیدی برای قیمت ارزهای دیجیتال به گوش می­‌رسد. یکی از پیش‌بینی­‌ها این است که قیمت بیت‌ کوین به 50 هزار دلار در سال 2018 خواهد رسید!

جیت سینگ،  به عنوان یک مدیر پورتفولیوی کریپتو اذعان کرد که نوسان در ذات ارزهای دیجیتال است و میزان تغییرات و نوسانات قیمت تا 70-80% در ارزهای مجازی طبیعی است. او کریپتو کارنسی را با سهام شرکت‌های بزرگ نظیر مایکروسافت و اپل مقایسه نمود و گفت: سهام این شرکت‌ها نیز دچار نوسانات زیادی بود اما با توسعه مدل کسب و کار آن شرکت‌ها، ارزش سهام آن‌ها نه تنها بالا رفت بلکه به ثبات نیز رسید. او اذعان می‌کند بالاخص برای سرمایه گذاران بلندمدت، نوسانات بازار ارزهای مجازی نباید نگرانی ایجاد کند. در پایان او همچنین پیش بینی کرد، با اینکه قیمت بیت‌ کوین در حال حاضر کمتر از 10 هزار دلار است، ولی به 50 هزار دلار تا پایان سال جاری خواهد رسید.

به طور قطع بیت‌ کوین بالا خواهد رفت- جان مکافی

جان مکافی، پشتیبان بیت‌ کوین و موسس نرم‌­افزار معروف آنتی ویروس مکافی، در مورد بیت‌ کوین بسیار خوش‌بین است. او پیش‌ بینی می­‌کند که قیمت بیت‌ کوین به 1 میلیون دلار تا سال 2020 خواهد رسید، به دنبال پیش‌ بینی 7 هزار دلاری سال گذشته که به خوبی پیش رفت.

" زمانی که من پیش‌ بینی کردم  بیت کوین به 500 هزار $ در سال 2020 خواهد رسید، آن بر اساس مدلی بود که قیمت بیت کوین را 5 هزار دلار در پایان سال 2017 پیش‌ بینی کرده بود. BTC بسیار با شتاب بیشتری نسبت به مدل من رشد کرده است و در حال حاضر من پیش‌ بینی می­‌کنم که قیمت بیت‌ کوین به یک میلیون دلار در سال 2020 خواهد رسید. “

جان مکافی- 29 نوامبر 2017

انتظار ثبات بعد از 10 سال – کریستین دکلوا

متخصص مالی سوئیسی، معتقد به نوسانات قیمت کریپتوکارنسی تا 10 سال آینده می­‌باشد. در کوتاه مدت، نوسانات به دلیل احساسات  و در بسیاری موارد اطلاعات غلط ایجاد خواهد شد- یک شایعه می­‌تواند تاثیر بزرگی داشته باشد-. تقاضا بر مبنای گمانه‌­زنی بازار هدایت می­‌شود، اما عدم وجود نهادهای سرمایه­‌گذاری بدین معنی است که بازار  ناپایدار است.

بیت‌ کوین به 100$ کاهش خواهد یافت- کنت روگوف

استاد دانشگاه هاروارد و موسس IMF آب پاکی را روی دست کسانی که امیدوار به رشد غیرمنتظره بیت‌ کوین هستند، ریخت. او اظهار کرده: من معتقدم بیت‌ کوین در ده سال آینده ارزش بسیار پایینی خواهد داشت، و احتمال اینکه ارزش آن در 10 سال آینده به 100 دلار برسد، خیلی بیش از این است که به 100 هزار دلار برسد.

بیت‌ کوین به 25 هزار $ در سال 2018 می‌رسد- تام لی

پیش‌بینی کننده معروف بیت‌ کوین، تام لی، معتقد است بیت‌ کوین به 50 هزار دلار تا اواسط سال 2018 می‌رسد. پیش‌ بینی ایشان 11 هزار دلار در مارچ 2018 بود که عملا محقق نشد.

بیت‌ کوین آینده است، فیات گذشته- تیم درپر

در سال 2014 که قیمت بیت‌ کوین حدود 400دلار بود، تیم درپر پیش‌بینی افزایش قیمت تا 10 هزار دلار در عرض 3 سال را داشت. اگر چه او به طور واضح ارزش 100 هزار دلاری بیت‌ کوین در سال 2018 را بیان نکرده است اما پیش‌ بینی رشد سریع برای بیت‌ کوین را داشته است.

بیت‌ کوین به 40 هزار دلار خواهد رسید- لو کلاسن

مدیر اجرایی بنیان بیت‌ کوین، ماه گذشته طرفداران بیت‌ کوین را خوشحال کرد با این بیانیه که قیمت بیت‌ کوین به 40 هزار دلار خواهد رسید. اگر چه این خبر خیلی خوبی برای دارندگان آلت کوین­‌ها نبود، او همچنین تاکید کرد که سرمایه­‌گذاری در حوزه کریپتوکارنسی همان قدر ریسکی است که هیجان انگیز!

بیت‌ کوین به 43 هزار دلار در پایان سال خواهد رسید – finder.com

سایت finder.com که از 13 متخصص در حوزه کریپتوکارنسی بهره می­‌برد، پیش‌ بینی می­‌کند که قیمت بیت‌ کوین تا پایان دسامبر 2018 به 43 هزار $ خواهد رسید. البته این سایت قیمت 14 هزار $ را برای اول مارس پیش‌بینی کرده بود.

بیت‌ کوین به یک میلیون دلار خواهد رسید- بابی لی

بابی لی مدیرعامل اولین exchange بیت‌کوین در چین معتقد است که ارزش بیت‌ کوین به یک میلیون دلار خواهد رسید، منتها بر خلاف مکافی او پیش‌ بینی می­‌کند این رقم طی 20 سال آینده محقق خواهد شد.

به طور خلاصه آنچه از مجموع این پیش‌ بینی­‌ها بر می­‌آید:

  • انتظار نوسانات قیمت

در این مرحله، بیت‌ کوین و سایر کریپتوکارنسی‌­ها به شدت بر اساس گمانه زنی­‌ها تحث تاثیر قرار خواهند گرفت.  بسیاری معتقدند که نوسانات طبیعی است و در چشم انداز بلندمدت تغییری حاصل نخواهد کرد.

  • چشم‌انداز بلند مدت

متخصصان بیشتر ترجیح می­‌دهند که قیمت بیت‌ کوین را برای دوره­‌های زمانی بلندمدت پیش‌ بینی نمایند. مثلا برای سه سال آینده یا 10 یا 20 سال آینده.

  • بیت‌ کوین به عنوان استاندارد کریپتوکارنسی شناخته می­‌شود

اگرچه بیت‌ کوین ممکن است موارد کاربرد کمتری داشته باشد، اما هنوز به عنوان پادشاه ارزهای مجازی شناخته می­‌شود. این یک واقعیت است که فناوری به کار رفته در بیت ­‌کوین پیچیدگی کمتری نسبت به سایر آلت کوین­‌ها نظیر اتریوم دارد.

  • بیت‌ کوین به عنوان منبع ذخیره ارزش

به طور عمومی، بیت­‌ کوین به عنوان یک منبع ذخیره ارزش شناخته می­‌شود تا یک ارز واقعی که با طلا و سایر دارایی‌ها مقایسه شود.  بیشتر افراد آن را به عنوان یک دارایی می­‌بینند تا یک مدیای انجام تراکنش‌های مالی.

  • بسیاری از آلت­کوین‌­ها از گردونه خارج خواهند شد

بخشی از فرآیندی که منجر به پذیرش عمومی کریپتوکارنسی­‌ها می­‌شود، پاکسازی بازار از کریپتوکارنسی­‌های بدون کاربرد و بیهوده می­‌باشد. تعداد بسیاری از کریپتوکارنسی­‌ها  با کاهش و نزدیک به صفر شدن ارزش آن‌ها از گردونه خارج خواهند شد.

  • محدودیت تعداد

تعداد محدود بیت‌ کوین – 21 میلیون بیت‌ کوین- روی قیمت آن قطعا موثر خواهد بود، نه اکنون اما در آینده.

  • فاکتورهای خارجی نقش مهمی بازی خواهند کرد

بسیاری از مشاهده­ گران معتقدند فاکتورهای بیرونی  نظیر ایجاد و عملکرد بازارهای آینده، روی قیمت بیت‌ کوین در کوتاه مدت موثر هستند.

  • هنوز نگرانی هایی در زمینه استفاده از بیت کوین برای اهداف نامشخص و یا خرابکارانه وجود دارد

به دلیل گمنام بودن تراکنش های بیت کوین و امکان استفاده از بیت ­کوین برای اهداف غیر قانونی، تصویر بدی از آن هنوز در اذهان وجود دارد. این تصویر روی میزان پذیرش آن و همچنین مرغوبیت و محبویت آن در آینده تاثیر خواهد گذاشت.

  • احتیاط در برابر ریسک

سرمایه­‌گذاری در حوزه کریپتو جدید و بسیار ریسکی است. به یاد آورید که موسس اتریوم اذعان نمود کریپتوکارنسی بسیار ریسکی است و قیمت ممکن است به صفر کاهش یابد. البته این در عمل اتفاق نخواهد افتاد، اما پیام واضح است. تمام دارایی زندگی خود را روی بیت­ کوین و یا سایر کریپتوکارنسی­‌ها سرمایه گذاری نکنید. بنابراین با اینکه ارزش بیت کوین ممکن است در آینده بیشتر شود، اما شما تنها آن میزان روی بازار ارزهای مجازی سرمایه­‌گذاری نمایید، که ریسک از دست رفتن آن را پذیرا هستید.

دانلود مقاله⇓

ترجمه شده توسط تیم کریپتوکارنسی گلدنت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *