شبیه‌ ساز ترید در بازار ارزهای مجازی

با توجه به افزایش محبوبیت ارزهای مجازی، بحث خرید و فروش این ارزها در پلتفرم­‌های خرید و فروش آنلاین (Exchange) یا به عبارتی تالارهای معاملاتی، بسیار داغ شده است. برخی از Exchange ها نظیر Binance از نوع صرافی­‌های متمرکز هستند و برخی نظیر CryptoEx از نوع صرافی­‌های غیرمتمرکز. جهت اطلاع از تفاوت در انواع تالارهای معاملاتی لطفا مقاله مقایسه صرافی­‌های متمرکز با غیرمتمرکز" و  همچنین " دلایل استفاده از صرافی غیرمتمرکز CryptoEx" را مطالعه نمایید.

به هر شکل؛ در هر نوع تالار معاملاتی که شما فعالیت می­‌کنید، با توجه به نوسان‌های بسیار زیاد در قیمت ارزهای مجازی، افراد تازه کاری که  برای به دست آوردن سودهای بالا، وارد این بازارها می­‌شوند، ممکن است یک شبه تمامی سرمایه خود را از دست بدهند.

یکی از راه‌هایی که افراد تازه­‌کار می­‌توانند جهت آموزش و تجربه از آن استفاده کنند پلتفرم­‌های آموزشی می­‌باشند که امکان خرید و فروش با شرایط واقعی را بدون هرگونه ریسکی فراهم می­‌نمایند. شرکت مهندسی گلدنت به تازگی پلتفرم آموزشی رایگانی را توسعه داده است که به کاربران این امکان را می­‌دهد تا در محیطی واقعی بدون هیچ گونه ریسک از دست دادن سرمایه، خرید و فروش نمایند.

در این راستا بخشی از سایت صرافی آنلاین CryptoEx، به این امر اختصاص داده شده است. شما پس از ایجاد حساب کاربری و ورود به سایت CryptoEx  می‌توانید، تعداد 1000 عدد ارز دیجیتال ملی IRRDCDEMO را به صورت رایگان و دمو دریافت نمایید. سپس با این تعداد ارز، در تالار معاملاتی وارد شده و آن را با BTCDEMO، USDTDEMO؛ ETHDEMO و سایر ارزهای دیجیتال، معامله و مبادله نمایید.

شبیه‌ ساز ترید در بازار ارزهای مجازی نحوه ایجاد اکانت

تصویر1: نحوه ایجاد اکانت در سایت Cryptoex

برای ایجاد اکانت ابتدا وارد سایت http://cryptoex.shop شوید، سپس در منوی عمودی سمت راست صفحه گزینه Create Account را انتخاب نمایید. (تصویر 1)

شبیه‌ ساز ترید در بازار ارزهای مجازی نمایی از صفحه ایجاد حساب کاربری

تصویر2:نمایی از صفحه ایجاد حساب کاربری و یا Login

جهت اطلاع از جزییات نحوه ایجاد حساب کاربری و همچنین آشنایی با نحوه Trade در صرافی غیر متمرکز CryptoEx لطفا مقاله " راهنمای معامله­‌گری در صرافی غیر متمرکز Cryptoex" را مطالعه فرمایید.  اگر قبلا Account ایجاد کرده­‌اید، اکنون Login کنید. (تصویر3)

شبیه‌ ساز ترید در بازار ارزهای مجازی نمایی از صفحه لاگین

تصویر 3: صفحه Login در سایت CryptoEx

حال برای دریافت تعداد 1000 عدد ارز مجازی IRRDCDEMO که بر مبنای ریال و با ارزش ثابت 10.000 ریال می­‌باشد،  پس از Login، مجدد در منوی عمودی سمت راست صفحه روی Deposit IRRDC کلیک نمایید. (تصویر 4)

شبیه‌ ساز ترید در بازار ارزهای مجازی

تصویر 4: گزینه Deposit IRRDC جهت دریافت ارز مجازی IRRDC برای شبیه ساز Trade

همانطور که در گوشه سمت راست تصویر 4 می­‌بینید، موجودی حساب کاربر Shahin-1، در حال حاضر 0 می­‌باشد، این عدد نماینده موجودی واقعی ارز IRRDC می­‌باشد و ارتباطی با دمو و شبیه ساز ندارد و قفل در کنار نام کاربری باز است، به این معنی که کاربر به سیستم Login کرده است.

نکته: جهت آشنایی با اولین ارز دیجیتال ملی با نام IRRDC به آدرس http://irrdc.ir مراجعه فرمایید.

اکنون وارد صفحه دریافت ارز IRRDC می­‌شوید. روی گزینه سبز Get 1000 Free IRRDCdemo کلیک کنید. (تصویر 5)

شبیه‌ ساز ترید در بازار ارزهای مجازی صفحه دریافت IRRDC

تصویر 5: صفحه دریافت IRRDC به صورت دمو جهت استفاده در شبیه ساز Trade

شبیه‌ ساز ترید در بازار ارزهای مجازی صفحه دریافت موفق

تصویر6: صفحه دریافت موفق IRRDCDEMO

پس از دریافت ارز دمو، اگر روی گزینه بازگشت به خانه کلیک نمایید وارد صفحه ذیل می­‌شوید. (تصویر 7)

شبیه‌ ساز ترید در بازار ارزهای مجازی صفحه ارز IRRDC دمو

تصویر 7: صفحه ارز IRRDCDEMO جهت Trade بر مبنای دلار، بیت کوین یا اتریوم

شبیه‌ ساز ترید در بازار ارزهای مجازی نمایش میزان موجودی

تصویر 8: میزان موجودی IRRDCDEMO

همچنین اگر روی منوی Dashboard، گزینه Portfolio را انتخاب کنید، میزان موجودی دموی شما را نشان می­‌دهد. در اینجا از آنجا که ما دوبار با کاربر shahin-1 درخواست ارز دمو از سیستم داشتیم، موجودی IRRDCDEMO، 2000 عدد می‌باشد. ولی همانطور که در گوشه سمت راست تصویر می‌بینید، میزان موجودی واقعی IRRDC صفر می­‌باشد. (تصویر 8)

شما پس از تمرین از طریق این شبیه ­ساز، می‌توانید موجودی ریال خود را از طریق همین سایت به IRRDC تبدیل کرده و IRRDC را با هر ارز دیجیتال دیگر در این تالار معاملاتی، Trade نمایید. همچنین شما می­‌توانید در هر زمان دلخواه، موجودی ارز دیجیتال خود را به طور مستقیم از طریق همین سایت به IRRDC تبدیل نموده و آن را در همین سایت در بخش withdraw IRRDC برداشت و در کارت بانکی شبکه شتاب خود دریافت نمایید.

اگر روی یکی از گزینه‌های موجود در تصویر 7 کلیک نمایید، وارد بازار معاملاتی می­‌شوید. اگر آن صفحه را مشاهده نکردید، راه دیگر، کلیک روی دایره نارنجی رنگ در گوشه سمت چپ صفحه می‌باشد. (تصویر 9)

شبیه‌ ساز ترید در بازار ارزهای مجازی تالار معاملات Cryptoex

تصویر 9: تالار معاملات CryptoEx

جهت آشنایی با نحوه Trade در این تالار معاملاتی، مقاله " راهنمای معامله­‌گری در صرافی غیر متمرکز Cryptoex را مطالعه فرمایید.

تیم کریپتوکارنسی گروه مهندسی گلدنت

دانلود مقاله⇓

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *