رمزارز مبتنی بر بلاک چین و قراردادهای هوشمند

نتیجه عملی این تکنولوژی برای اولین بار، راهی تضمین شده و امن برای انتقال یک ارز دیجیتال از فردی به فرد دیگر به وسیله اینترنت پیدا کرد، به طوری که هیچ کس نمی‌تواند مشروعیت این انتقال را به چالش بکشد. عواقب این پیشرفت اصلا اغراق آمیز نیست.

مارک اندرسون (مدیر شرکت نت اسکیپ)

فناوری بلاک‌چین (Blockchain) اساساً یک پایگاه داده توزیع شده از اسناد و یا دفتر کل عمومی” از همه تراکنش‌ها یا رویدادهای دیجیتال” است که توسط اجزای تشکیل دهنده‌اش به شکل مشترک اجرا می‌شود. هر تراکنش در دفتر کل عمومی با توافق اکثریت اجزای سیستم محقق می‌گردد. اطلاعاتی که یکبار وارد سیستم شده باشد، هرگز پاک نمی‌شوند. بلاک‌چین برای هر تراکنش منحصر به فردی که ایجاد شده باشد، اطلاعات قطعی و قابل بازبینی را ثیت می‌کند. بنابراین بلاک‌چین به عنوان امن‌ترین و آزموده شده ترین بستر برای برنامه‌های کاربردی بانکداری و امور مالی به شمار می‌رود. همچنین اطلاعات مربوط به تأییدیه تمامی اسناد حقوقی، مستندات پزشکی، پرداخت حق سهم تولیدکنندگان یک اثر هنری یا فرهنگی، دفتر اسناد رسمی، اوراق بهادار و هر نوع تراکنش آنلاین به وسیله بلاک‌چین به صورت امن قابل نگهداری است. بنابراین حفظ حریم خصوصی و رعایت امنیت دارایی‌های دیجیتالی و طرف‌های درگیر در انجام آن، بر مبنای فناوری بلاک‌چین به طور کامل و بی نقص صورت می‌پذیرد.

اصل برنامه‌های رایانه‌هایی هستند که می‌توانند به شکل خودکار، شرایط قرارداد را اجرا کنند. وقتی طرف‌های معامله با یک وضعیت از قبل تعیین شده در قرارداد هوشمند مواجه می‌شوند، می‌توانند به طور خودکار و براساس قرارداد مورد توافق، پرداخت‌ها را به‌صورت شفاف انجام دهند.
ارز دیجیتال ملی IRRDC بدون هیچ واسطه یا صرافی، قابل خرید با تومان می‌باشد و ارزش هر واحد IRRDC معادل با 1000 تومان می‌باشد، کاملا مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است و از قراردادهای هوشمند در عملیات اجرایی و تراکنش‌های خود استفاده می‌نماید. (کلیه تراکنش‌های این سیستم بر مبنای ارز تولید شده داخل کشور است.)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *