دلایل استفاده از صرافی غیرمتمرکز Cryptoex

مقدمه

صرافی‌های غیرمتمرکز (Decentralized Exchange) راهکار جدیدی برای امکان ایجاد محیط مبادله و معامله با امنیت بالاتر، شفافیت بیشتر تراکنش‌های مالی و ارائه خدمات با هزینه بسیار کمتر می‌باشند. در حال حاضر، روند توسعه بازارهای معامله ارزهای مجازی به سوی بازارهای معاملات غیرمتمرکز می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و کامل‌تر در مورد چیستی و چگونگی عملکرد صرافی‌های غیرمتمرکز و تشریح مزایای آن نسبت به صرافی‌های متمرکز می‌توانید مقاله “صرافی غیرمتمرکز چیست" را مطالعه نمایید. در اینجا به‌طور خلاصه به برخی مزایای استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز با تکیه بر یکی از نمونه‌های این نوع صرافی به نام Cryptoex و ویژگی‌های آن اشاره شده‌است.

عدم وجود شکاف یا Gap قیمت در خرید و فروش ارز

همیشه یک شکاف یا Gap قیمتی بین قیمت خرید و فروش بیت‌کوین یا هر نوع ارز دیجیتال دیگر در صرافی‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در ایران وجود دارد. این فاصله یا شکاف قیمتی می‌تواند تا حدود 300 یا 400 تومان یا حتی بیشتر باشد. به عنوان مثال صرافی ممکن است هر نوع کوین یا توکنی را به قیمت 3600 تومان از شما بخرد ولی 4000 تومان به شما بفروشد. ازین رو میزان قابل توجهی از سرمایه شما به همین دلیل کاهش می‌یابد. این مسأله در زمان نوسان بازار و افت و خیز قیمتی بیشتر نمود پیدا می‌کند و صرافی‌های داخل ایران ممکن است در زمان نوسان قیمت‌ها، حتی امکان خرید و فروش را هم در اختیار شما قرار ندهند.

کارمزد بسیار ناچیز نسبت به صرافی‌های متمرکز

صرافی­‌های متمرکز مبلغی از هر تراکنش و معامله جهت کارمزد صرافی کسر می‌کنند، که در صرافی­‌های غیرمتمرکز این هزینه بسیار کمتر است. دلیل این امر این است که در صرافی­‌های غیرمتمرکز، فروشنده به‌طور مستقیم با خریدار در ارتباط است و بنابراین Gap قیمتی وجود ندارد. ازین رو فقط یک درصد ناچیز exchange در هر تراکنش کسر می‌شود و در نهایت بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

به روز بودن قیمت‌ها و افزایش حجم مبادلات

از سوی دیگر،  به دلیل جهانی بودن سیستم­‌های صرافی غیرمتمرکز،  معامله­‌گران بسیاری در آن فعال هستند و قیمت‌ها همیشه به روز است. همچنین Market Cap (حجم مبادلات بازار) خیلی بیشتر از صرافی­‌های داخل کشور است.

حفظ امنیت بالاتر و قابلیت دسترسی به دارایی

ضمن اینکه به دلیل ماهیت مبتنی بر بلاک‌چین بودن صرافی­‌های غیرمتمرکز و توزیع‌­شدگی این سیستم، ریسک مسدود، بلاک یا هک شدن حساب کاربری شما وجود ندارد، به این دلیل که اطلاعات شما در اختیار کشور خاص یا روی سرور خاصی نیست و از این رو از امنیت بالاتری برخوردار است.

امکان خرید و فروش ارز دیجیتال به‌طور مستقیم با ریال از طریق تبدیل ریال به ارز ملی IRRDC و بالعکس و معامله آن با سایر ارزهای جهانی

ارز مجازی ملی IRRDC، اولین ارز مجازی ایرانی است که توسط شرکت دانش‌بنیان گلدنت طراحی و پیاده‌سازی شده‌است. این ارز قابلیت معامله و مبادله با سایر ارزهای دیجیتال نظیر بیت‌کوین، اتریوم و یا هر نوع ارز و توکن دیگر را دارد و در صرافی آنلاین Cryptoex ارائه می‌گردد.  شما می‌توانید به راحتی از طریق پنل خرید IRRDC در صرافی غیرمتمرکز Cryptoex، با کارت‌های شبکه بانکی شتاب اقدام به خرید تعداد واحد دلخواه IRRDC به ارزش ثابت هر واحد 1000 تومان نمایید، و سپس در بازار صرافی آنلاین غیرمتمرکز Cryptoex آن را با سایر ارزهای مجازی جهانی مبادله نمایید. به همین ترتیب شما می‌توانید سایر ارزهای خود را در این بازار به IRRDC تبدیل نموده و از طریق پنل Withdraw همین صرافی، آن را برداشت نموده و در کارت بانکی شتاب خود دریافت نمایید. بنابراین امکان مبادله مستقیم ارزهای مجازی با ریال از طریق خرید ارز ملی مجازی IRRDC میسر می‌باشد.

صرافی ارز دیجیتال

جهت آشنایی با نحوه معامله‌گری در بازار غیرمتمرکز Cryptoex، اینجا و جهت ایجاد حساب کاربری در این صرافی آنلاین غیرمتمرکز، اینجا را کلیک نمایید. برای پاسخگویی به هرگونه سوال، ابهام و یا دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ابزارهای تحلیل هوشمند ارزهای دیجیتال می‌توانید از طریق این آدرس info@cryptoex.shop  با ما در تماس باشید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر مربوط به شرکت گلدنت می‌باشد.

لینک دانلود مقاله ⇓

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *